Aktualności

27.11.2015 11:34

„Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą” – najnowsze wydanie poradnika dla nowo powstałych firm

Publikacja przygotowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości jest zbiorem wielu odpowiedzi na pytanie, jak stworzyć i prowadzić na początku własną firmę. W nowym wydaniu położono nacisk na wiedzę o tym, na co prawo pozwala przedsiębiorcy, a czego mu zabrania.

Poradnik ma skrócić drogę do informacji niezbędnych dla rozpoczęcia działalności i jej rozwijania. Także uchronić przed popełnieniem błędów, które mogą wiele kosztować. Nieznajomość przepisów nie uzasadnia decyzji podejmowanych niezgodnie z obowiązującym ustawodawstwem, może też okazać się zgubna w relacjach z kontrahentami i klientami. Dlatego w obecnej, zmodyfikowanej publikacji, wzbogacone zostały głównie treści z zakresu prawa – o nowości, wprowadzone w życie zarówno z początkiem 2015 r., jak i w jego kolejnych miesiącach.

Przedsiębiorca zainteresowany szczegółowymi przepisami dotrze do nich dzięki linkom prowadzącym wprost z przewodnika do portali zawierających ustawy w ich obowiązującej aktualnie wersji. Są również odesłania do obszernych wyjaśnień nowych regulacji, zamieszczonych na stronach internetowych administracji państwowej, zwłaszcza Ministerstwa Finansów.
Dużo uwagi w nowym wydaniu poradnika poświęcono bezpieczeństwu firm. Znalazły się tu podpowiedzi jak weryfikować wiarygodność kontrahentów, jak zdobywać informacje o innych firmach, jak zapewnić swojej firmie możliwość stabilnego działania.

Inny nowy wątek to porady dotyczące promocji i marketingu. Dzisiaj obecność na rynku to stała walka (w pozytywnym tego słowa znaczeniu!) o klienta. Autorzy chcą choć nieco naszym młodym przedsiębiorcom ułatwić tę „walkę". W poradniku zaktualizowane też zostały informacje o dostępnych na rynku przedsięwzięciach i narzędziach pomocy dla przedsiębiorców, nie tylko początkujących. Wszelkie szczegóły można znaleźć na stronach internetowych instytucji, które wspólnie tworzą system pomocy dla przedsiębiorców i koordynatorów tego typu programów.

Zobacz również:
http://www.parp.gov.pl/jak-zostac-i-pozostac-przedsiebiorca-najnowsze-wydanie-poradnika-dla-nowo-powstalych-firm


Newsletter - biuletyn unijny 2017 UMWP

Zapisz się na newsletter