Aktualności

20.01.2017 10:10

Drugi nabór wniosków do Urban Innovative Actions

Komisja Europejska uruchomiła drugi nabór na projekty dotyczące działań innowacyjnych na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich, tzw. Urban Innovative Actions (UIA). Z budżetu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) na realizację tego programu w latach 2015-2020 przeznaczono 372 mln EUR.

 

Uruchomiony w grudniu 2015 r. program „Urban Innovative Actions" ma na celu wsparcie i umożliwienie przetestowania innowacyjnych rozwiązań problemów stojących przed miastami w Europie.

W obecnym naborze wniosków, który trwa do 14.04.2017 r. i obejmuje trzy zakresy tematyczne tj.:

  • gospodarka o obiegu zamkniętym,
  • integracja imigrantów i uchodźców,
  • mobilność miejska,

dostępne są środki w wysokości 50 mln EUR, a maksymalna wartość dofinansowana pojedynczego projektu to 5 mln EUR.

Więcej szczegółowych informacji na temat obecnego naboru znajduje się na stronie UIA.

 

W celu wsparcia miast w tym procesie, Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Komisją Europejską (DG REGIO) oraz Sekretariatem UIA organizuje spotkanie sieci na rzecz rozwoju obszarów miejskich (Urban Development Network) dla przedstawicieli miast poświęcone drugiemu naborowi UIA.

Spotkanie odbędzie się 9 lutego br. w Warszawie w siedzibie Ministerstwa Rozwoju przy ul. Wspólnej 2/4 i będzie podzielone na 2 części. W pierwszej, ogólnej, zaprezentowane zostaną zasady drugiego naboru oraz funkcjonowania UIA. W drugiej przedstawiciele miast będą mieli możliwość indywidualnego przedyskutowania z ekspertami KE i UIA swoich pomysłów na projekty.

Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim, podczas którego organizatorzy zapewniają tłumaczenie.

Rejestracji udziału w spotkaniu należy dokonać do dnia 1 lutego br. poprzez formularz znajdujący się na stronie DG REGIO. Formularz rejestracyjny obowiązuje zarówno w przypadku udziału w części ogólnej spotkania oraz w części poświęconej konsultacjom pomysłów na projekty.

Spotkanie jest otwarte dla przedstawicieli wszystkich miast europejskich.

Więcej informacji:
http://ec.europa.eu/regional_policy/en/conferences/udn_poland_2017/

 

Do pobrania:

Program spotkania


Newsletter - biuletyn unijny 2017 UMWP

Zapisz się na newsletter