Aktualności

16.02.2017 11:50

Rusza konkurs RegioStars 2017!

Konkurs organizowany jest corocznie przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast w Brukseli.

Celem konkursu jest identyfikacja dobrych praktyk w obszarze rozwoju regionalnego oraz wyróżnienie oryginalnych i innowacyjnych projektów, które mogą być atrakcyjne i inspirujące dla innych regionów.

Nagrody w roku 2017 będą przyznawane w pięciu kategoriach:

  1.  Smart Specialisation for SME innovation
  2.  Energy Union: Climate action
  3.  Women Empowerment and Active Participation
  4.  Education and training
  5.  CityStars: Cities in Digital Transition

Po wyłonieniu finałowych projektów ich przedstawiciele zostaną zaproszeni do udziału w ceremonii wręczenia nagród. Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymają statuetkę RegioStars oraz certyfikat, który będzie wręczony przez Komisarz ds. Polityki Regionalnej – Corinę Creţu oraz przewodniczącego jury RegioStars. Ponadto dla każdego zwycięskiego projektu zostanie wyprodukowany krótki film, który zostanie opublikowany w Internecie, a następnie rozpropagowany w mediach społecznościowych. Wyniki będą również opublikowane w broszurze wydawanej przez Komisję Europejską, a także zamieszczone na stronie Inforegio w internetowej bazie najlepszych praktyk.

Tegoroczna ceremonia rozdania nagród RegioStars odbędzie się 10 października 2017 r. podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast.

Aplikacje muszą być przekazywane bezpośrednio za pomocą formularza on-line na platformie RegioStars, która będzie dostępna od 15 lutego do 10 kwietnia br.

W razie jakichkolwiek pytań należy kontaktować się drogą mailową:
regiostars2017@iservice-europa.eu.

Więcej informacji oraz formularz on-line znajdą Państwo na oficjalnej witrynie poświęconej konkursowi RegioStars:
http://ec.europa.eu/regional_policy/en/regio-stars-awards/


Newsletter - biuletyn unijny 2017 UMWP

Zapisz się na newsletter