Aktualności

29.07.2016 11:28

Województwo pomorskie i jego regionalny program operacyjny zaprezentowane w 22 językach

W 57. wydaniu rozpowszechnianej w 22 językach publikacji Komisji Europejskiej „Panorama", województwu pomorskiemu i Regionalnemu Programowi Operacyjnemu na lata 2014-2020 poświęcono okładkę i osiem stron. Znalazł się tam także wywiad z marszałkiem województwa Mieczysławem Strukiem. Pomorskie to pierwszy region kompleksowo przedstawiony w tym periodyku.

W „Panoramie" zaprezentowane zostało konsekwentne i w wielu aspektach nowatorskie podejście w województwie pomorskim do stymulowania rozwoju regionu, m.in. z wykorzystaniem funduszy europejskich. Czytelnicy w całej Europie mogą też poznać atuty województwa i najważniejsze inwestycje.

Z artykułu wstępnego Coriny Creţu, Komisarz UE ds. Polityki Regionalnej:
„Artykuł o województwie pomorskim w Polsce analizuje w pogłębiony sposób wyzwania, przed którymi stoi ten region i prezentuje stosowane tam «podejście negocjacyjne», mające na celu przezwyciężenie tych problemów. Współpracując z różnymi partnerami władze województwa określają inteligentne specjalizacje, rozwijają projekty rewitalizacyjne i koordynują działania w obszarach miejskich. W wywiadzie z Mieczysławem Strukiem, marszałkiem województwa pomorskiego, rozmawiamy o wkładzie polityki spójności w rozwój gospodarczy tego regionu oraz o komplementarności różnych narzędzi inwestycyjnych."

 

Magazyn Komisji Europejskiej „Panorama", nr 57

Magazyn Komisji Europejskiej "Panorama", nr 57


Newsletter - biuletyn unijny 2017 UMWP

Zapisz się na newsletter