Aktualności

05.02.2019 12:25

Dziesiąte Forum SUERMB w Gdańsku

W dniach 12 – 13 czerwca 2019 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się dziesiąte Forum SUERMB. Jego głównym organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w partnerstwie z Baltic Sea States Subregional Co-operation (BSSSC) we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych (partner strategiczny projektu) i Komisją Europejską.

Organizowane od 2010 r., dwudniowe Forum SUERMB jest najważniejszą, doroczną imprezą gromadzącą interesariuszy Strategii i instytucje zainteresowane współpracą w regionie bałtyckim. Przez lata Forum SUERMB stało się rozpoznawalnym wydarzeniem w Europie Północnej, przyciągającym gości z ponad 20 krajów. Forum jest okazją do promocji wysiłku, jaki jest podejmowany przez Polskę na rzecz zrównoważonego rozwoju regionu oraz zamknięcia luki innowacyjnej.

Tematem Forum jest Circular and sharing economy as an answer to demographic changes and environmental challenges in the Baltic Sea Region".

Tematy przewodnie sesji plenarnych są następujące:

  • Going circular – a pathway to well-being in the Baltic Sea Region
  • Business-driven approach to circular economy in the Baltic Sea Region
  • Demography and circularity in the Baltic Sea Region: interdependent or disconnected?

Dodatkowo zorganizowane będzie 18 seminariów, których tematy będą znane na początku marca.

Obecnie (do 15 lutego 2019 r.) trwa nabór na seminaria tematyczne, w którym może wziąć udział każda instytucja z kraju i z zagranicy. Szczegółowe warunki naboru znajdują się na stronie: https://strategyforum2019.eu/-/open-call-for-seminars-for-the-10th-annual-forum-of-the-eusbsr

Wydarzenie towarzyszące Forum -  BALTIC SEA YOUTH CAMP – organizowane przez organizację bałtycką Baltic Sea States Subregional Co-operation (BSSSC). Odbędzie się ono w dniach 8-11 czerwca 2019 r. w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej w Hotelu Orle i jest adresowane do młodych osób w wieku 18 – 29 lat z 11 krajów bałtyckich bądź z Islandii. Celem jest dialog młodych w trakcie seminariów, warsztatów i działań społecznych w obszarze następujących zagadnień: kultury, sportu, polityki, technologii, sztuki, praw człowieka, oraz ekologii, dialogu odbywającego się w duchu przyjaźni i solidarności.

Rejestracja na BALTIC SEA YOUTH CAMP rozpocznie się w lutym 2019 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.balticyouthcamp.org/

Planowane rozpoczęcie rejestracji na 10te Forum SUERMB – 1 kwietnia 2019 r.

Wszelkie pytania prosimy zgłaszać pod adresem: 10thAnnualForum@pomorskie.eu

 

 


Newsletter - biuletyn unijny 2017 UMWP

Zapisz się na newsletter